Zavřít
(0) položek
Váš nákupní košík je prázdný.
Všechny kategorie
    Filtry
    Nastavení
    Hledat

    PVC dlažba: když už nechcete bojovat s blátem

    PVC dlažba: když už nechcete bojovat s blátem ani betonem

    Bahno ve výběhu, vyšlapaná cesta na zahradě nebo podlaha v dílně, která už něco pamatuje? PVC desky dokážou rychle vytvořit pevnější a odolnější povrch a u řady typů se obejdete bez betonování i lepení.

    Kde se PVC desky hodí?

    Možností je překvapivě hodně. Podle zvoleného typu je využijete například:

    • ve výbězích a paddocích pro koně, u krmelníků, napáječek, bran a přístřešků,

    • ve stájích, boxech, ohradách a na jezdeckých plochách,

    • na zahradách, cestách a dalších zpevněných plochách,

    • ve skladech, dílnách, garážích a výrobních provozech,

    • jako dočasnou podlahu při sportovních nebo kulturních akcích.

    Zkrátka všude tam, kde potřebujete zkrotit měkký, nerovný nebo hodně namáhaný povrch.

    Jak na pokládku?

    Žádná velká věda, ale podklad nepodceňujte. Nejdříve plochu srovnejte a odstraňte větší kameny a nerovnosti. U více zatěžovaných ploch může být vhodný zhutněný štěrkový podklad. U některých výběhových desek je možné pokládat i na přírodní podklad, písek, štěrk nebo problematický rozbahněný terén.

    Pak už přicházejí na řadu samotné desky. Některé mají spojovací zámky, takže je jednoduše skládáte k sobě. Výsledkem je stabilní plocha, kterou lze u vybraných systémů zase rozebrat a použít jinde.

    Kterou desku vybrat?

    PADDOCK – když vás štve bahno ve výběhu

    PADDOCK je děrovaná, vodopropustná a protiskluzná deska určená hlavně pro výběhy, paddocky, příkrmiště, ohrady a jezdecké plochy. Hodí se tedy přesně tam, kde koně dokážou během pár deštivých dnů proměnit terén v malé lázně. 🙂

    → Prohlédnout výběhovou desku PADDOCK

    STABIL – menší formát, velké možnosti

    STABIL je oboustranná vodopropustná zátěžová deska se zámky. Využijete ji ve výbězích, příkrmištích, ohradách i na jezdeckých plochách. Díky menšímu formátu se dobře skládá podle tvaru plochy.

    → Prohlédnout podlahovou desku STABIL

    UNI2 – když potřebujete pořádnou zátěž

    UNI2 je vhodná do skladů, výrobních hal, dílen, boxů pro koně nebo jako dočasná podlaha při různých akcích. Desky se spojují pomocí zámků, nelepí se k podkladu a lze je znovu rozebrat a použít.

    → Prohlédnout podlahovou desku UNI2

    A jedna rada na závěr

    Nejdřív si ujasněte, co bude po ploše chodit, běhat nebo jezdit. Kůň ve výběhu má jiné požadavky než vysokozdvižný vozík ve skladu. Správný typ desky a dobře připravený podklad jsou základ.

    Chcete zpevnit výběh, zahradu nebo provozní plochu a nejste si jistí, kterou desku zvolit? Ozvěte se nám. Rádi vám poradíme s výběrem vhodného řešení.